Tel: (212) 970 12 39 | E-mail: bilgi@eksperserkanyuksel.com

MARKET ARABASI SARDIRISI

  "Market arabası saldırısı".  Kulağa saçma geliyor, ancak mağaza çalışanlarının yetersiz gözetimi yada mağaza müşterilerinin olur olmaz yerlerde başıboş bırakmaları  nedeniyle aracınızın üzerinde market arabasının bıraktığı çizikler ve ezikler hepimizin canını sıkmakta.

  Motorlu olmayan nesnelerin karayolunda görüldüğü ve araçlara zarar verdiği durumlar nadir değildir. Kötü hava koşullarında, özellikle kuvvetli rüzgarlarda ve fırtınalarda bu tür olaylar  kaza riskini önemli ölçüde artırır.

  Market arabasının otomobile çarpması sonucu meydana gelen hasar her ne kadar bir trafik kazası olarak değerlendirilmesede  hasarlı arabanın sahibi  hasarı için  mahkemeye gidebilir. Bunu yapmak için tutanak tanzim etmeniz ve ardından şikayetinizi belirterek mağazaya başvurmanız gerekir. Başvurunuza yanıt alamazsanız tutanak ve mevcut delillerle mahkemeye giderek hasarınızı karşılamanın yollarını arayabilirsiniz.

  Bu arada kişisel sorumluluğumuzu gözardı etmeden mağazaların dışında market arabalarını bırakmayalım. Market arabalarını otoparklarda başıboş terk etmeyelim, kullandıktan sonra mümkünse  özel olarak belirlenmiş yerlere iade edelim!

Hasarsız günler dilerim..